4. marca 2017

Filmy, ktoré ma rozplakali - #2


Prvý článok o filmoch, ktoré ma rozplakali mal úspech a tak som sa rozhodla, že zoznam zase doplním. Priznávam, že mňa rozplače každý náznak smútku vo filme a každá dobre zachytená emócia.

Tak ako predtým vám nebudem vysvetľovať čo ma rozplakalo, pretože by som veľa spoilerovala, takže tento článok bude len zoznam s krátkou anotáciou ku každému filmu.

Ak si chcete pozrieť predošlý zoznam - kliknite sem.
Predtým, ako som ťa poznala │Me Before You │TRAILER │podľa knižnej predlohy

O čom príbeh je?
Louise vie všeličo. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno nemiluje svojho priateľa Patricka. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by tomu rovnako neverila. Will zase po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi a všetko sa mu teraz zdá nepodstatné, a tiež presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako náhla búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmení.

TitanicTRAILER

O čom príbeh je?
Bol obrovský a luxusný. Ľudia o ňom vo svojej pýche hovorili, že je nepotopiteľný. Keď vyplával Titanic na svoju prvú plavbu, boli na jeho palube aj chudobný Jack a bohatá Rose. On vyhral lístok v pokri, ona mala prenajatý jeden z najluxusnejších apartmánov. Prežili spolu najkrajšie chvíle života a sľúbili si, že už sa nikdy nerozídu - až do onej osudnej noci, keď pýcha ľudstva narazila v Severnom mori do ľadovca, ktorý Titanic neúprosne poslal ku dnu. Krásna romanca sa zmenila vo zbesilý a tragický boj o záchranu. Koľko im zostáva? Hodina, možno dve...

Pre moju sestru │ My sister's keeper │TRAILER

O čom príbeh je?
Čo drží rodinu pohromade? Nick Cassavetes, režisér Zápisník jednej lásky a Johna Q., v tomto filme o milujúcej rodine, skúšané - a zomknuté chorôb dieťaťa, znovu dokazuje, s akou istotou vie zaobchádzať s príbehy o hĺbke ľudských emócií. Cameron Diaz, Abigail Breslin, Alec Baldwin a ďalší členovia výnimočného hereckého obsadenia s veľkým citom oživujú príbeh jedenásťročnej Anny Fitzgerald, ktorá má byť darcom pre svoju chorú sestru, ale nakoniec sa začne domáhať práva rozhodovať o vlastnom tele. Tento akt slobodnej vôle možno Fitzgeraldovu rozdelí - alebo sa stane prvým krokom k víťaznému pochopeniu oddanosti, dôstojnosti a významu rodiny.

Hľadanie krajiny-nekrajiny │Finding neverland │TRAILER

O čom príbeh je?
Začiatok je zasadený do Londýna roku 1904 a film detailne sleduje Barrieho cestu k oživeniu Petera Pana. Od jeho prvej inšpirácie k vytvoreniu príbehu až po premiéru v Duke of Yorks Theatre, noci, ktorá zmení nielen Barrieho život, ale tiež životy mnohých ľudí okolo neho. Johnny Depp v úlohe Barrieho teda najskôr poznáva štyri deti, ktoré nemajú otca. Z času stráveného so štyrmi malými Daviesovými vznikne legendárna rozprávka o deťoch, ktoré nechcú vyrásť. Scenár Davida Magee vychádza z hry Allena Knee - The Man Who Was Peter Pan.

Interstellar TRAILER

O čom príbeh je?
Keď sa náš čas na Zemi chýli ku koncu, je skupina výskumníkov poverená najdôležitejším poslaním v ľudských dejinách: cestou za hranice našej galaxie, pri ktorej má za úlohu nájsť medzi hviezdami pre ľudstvo nový domov.
Boys over flowers

O čom príbeh je?
Jan Di je obyčajné dievča, ktorého rodičia vlastnia čistiareň v blízkosti prestížnej Shin Hwa College. Potom ako zachráni jedného zo žiakov pred pokusom o samovraždu, za odmenu získa možnosť študovať na tejto škole. Hneď po príchode sa spoznáva s tzv. F4, vyhlásenou skupinkou najbohatších a najarogantnejších študentov. Jan Di má veľmi veľký zmysel pre spravodlivosť, preto sa jej nepáči akým spôsobom zachádza F4 s ostatnými študentami a vyhlási osobnú vojnu lídrovi F4 - Goo Jun Pyo. Postupne ale prichádza na to, že jeden z členov F4 – Ji Hoo jej vôbec nie je ľahostajný. Čo je však ešte horšie, líder F4 Gu Jun Pyo sa rozhodne, že Geum Jan Di bude jeho dievča.

Poznámka - znie to ako komédia, ale Boys Over Flowers sa právom radí medzi kórejske drámy, pretože približne od stredu seriálu to začne byť veľmi smutné.

Duch │Ghost│TRAILER

O čom príbeh je?
Ľahko komediálna melodráma je kombinovaná s detektívnou zápletkou. Mladý newyorský bankový úradník Sam (Patrick Swayze) začne žiť s výtvarníčkou Molly (Demi Moore). Ich začínajúci šťastný život je však zničený Samovou násilnou smrťou, keď ho na ulici zastrelí neznámy. Ale Sam nemôže milované dievča opustiť, a tak ju sprevádza životom aspoň ako duch. Zo záhrobia nadviaže spojenie so svetom živých prostredníctvom bizarného média, ktorým je Oda Mae (Whoopi Goldberg).
Druhá alebo prvá │Stepmom│TRAILER

O čom príbeh je?
Luke (Ed Harris) a Jackie (Susan Sarandon) sa rozviedli ako rozumní ľudia, bez žraločej asistencie právnikov a nedôstojných súdnych ťahaníc. Napriek tomu ich dve deti, roztomilý Ben a dospievajúca Anna, len ťažko znášajú otcovu novú sympatickú priateľku Isabel (Julia Roberts). Je mladá, je atraktívna, má zaujímavé povolanie módnej fotografky, ale napriek všetkej úprimne myslenej snahe zostáva v očiach detí predovšetkým zlou macochou, ktorá rozbila manželstvo rodičov. Len veľmi zvoľna, po drobných krôčikoch si Isabel získava dôveru a úctu detí. Keď potom Luke požiada Isabel o ruku, korunuje už tak komplikovanú situáciu Jackie odhalením svojho ponurého tajomstva, má nevyliečiteľnú rakovinu. Umiera. Od tejto chvíle k sebe úplne rozdielne ženy opatrne hľadajú cestu a zodpovedná Jackie pomáha bohémskej Isabel zaujať miesto milujúcej a milovanej matky jej dvoch detí ...Nikdy ma neopusť │Never Let Me Go│TRAILER

O čom príbeh je?
V blízkej budúcnosti pracuje tridsaťjedenročná Britka Kathy H. ako opatrovateľka darcov orgánov. Jej práca je ťažká, vyčerpávajúca a depresívna, pretože väčšina ľudí, s ktorými v sanatóriu príde do styku, po nejakej dobe umiera. Keď sa medzi pacientmi a umierajúcimi začnú objavovať aj jej bývalí spolužiaci a známi, ponorí sa Kathy do nostalgických spomienok na svoje detstvo, na svojich dvoch najlepších priateľov Ruth a Tommyho, ale predovšetkým na svoje nezvyčajné dospievanie na záhadami opradenej internátnej škole Hailsham. Kathy sa preberá spomienkami na zvláštnu posadnutosť školou umenia, na učiteľa vyhýbajúceho sa svojim žiakov, na podivné poznámky o poslaní detí i na šok, ktorý Kathy pocítila, keď jej toto poslanie bolo vyjavené. Teraz už Kathy nemá čo stratiť, pretože kruh jej života sa práve uzatvára.


2 komentáre :

  1. Já brečím skoro u každého filmu, takže kdybych psala tenhle formát já, tak to bude v podstatě shrnutí všeho, co jsem viděla :D Z těchto filmů jsem jich viděla jen pár, ale taky jsem u nich brečela, zároveň jsou to filmy, které mám moc ráda - třeba Titanic nebo Ghost

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Znám všechny a pravdou je, že jsem si u nich pěkně poplakala. Já ale brečím pořád. U reklam na pivo, u filmů se zvířaty, u pořadů typu Vítejte doma... jsem hrozná a manžel si kvůli tomu ze mě dělá pořád srandu.

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý komentár :)

Back to Top