9. augusta 2016

Letné čítanie

Leto je presne to obdobie, keď sa snažíme prečítať veľa kníh aj kvôli tomu, lebo máme na to viac času. Letné prázdniny väčšinou trávim re-readingom obľúbeným kníh (každý rok čítam napríklad Pottera a stále ma to baví), ale nie je to pravidlo. Dnes som vám vybrala pár svojich obľúbených YA/contemporary kníh, ktoré sú vhodné na čítanie doma v záhrade alebo na dovolenke pri mori.


Na vine sú hviezdyanotácia │ – táto kniha nie je len o smútku a smutných témach. Autor sa pekne hrá s opismi a niekoľko kapitol sa odohráva v čarovnom Amsterdame. Aj keď budete sedieť doma na posteli a čítať si, budete mať pocit, že prechádzate ulicami mesta a že vidíte farebné budovy. Napriek ťažkej téme je autorovým základom humor, takže túto knihu považujem za dobré letné čítanie.

Tanec pre Luciu Freyanotácia │- je z pera slovenskej autorky. Naozaj prekvapí svojím jednoduchým štýlom, vďaka ktorému nebudete môcť túto knihu pustiť z rúk. A k tomu tanec, hudba a prvá láska? Táto kombinácia vám zabezpečí oddychové čítanie na leto, ktoré si zamilujete.


Kečupové oblakyanotácia │ – táto kniha sa vám nezapáči len tou úžasnou obálkou, ale tiež aj obsahom. Má napínavý dej, desivé priznanie a tiež trocha romantiky (nebojte sa v prípade, že ju až tak nemusíte). Je tenká, dobre prenosná v taške a k pláži ako stvorená. Zatiaľ čo ju budete čítať, super sa opálite.


Polibek pro Annuanotácia │ - toto proste chcete prečítať, verte mi. V tejto knihe sa prenesiete do Paríža a prežijete s Annou jeden skvelý rok v jej škole s novými kamarátmi – budete prechádzať po meste, spoznávať pamiatky a piť kvalitnú kávu v kaviarňach. Nie je to nechutná romantika, to sa nebojte. Určite by však roztopila každé ľadové srdce, pretože toto je naozaj kvalita a leto vám urobí hneď krajším.


Eleanor a Parkanotácia │ - toto je veľmi vďačná kniha na dlhé letné večery na verande spolu s citrónovou vodou (to sem už prenášam svoje predstavy). Autorka vytvorila skvelé postavy a počas čítania si budete hovoriť, aké je tam všetko zlaté. Eleanor bola zlatá, Park tiež. Veľmi ľahké čítanie, ktoré vám zaberie maximálne tri dni, ale o tej knihe budete premýšľať o niečo dlhšie. Oplatí sa prečítať a prežiť ten príbeh s nimi.Šťastná sedmičkaanotácia │ - ak nehľadáte romantiku, ale naopak niečo, čo
je originálne a má vzbudí to vo vás emócie, táto kniha je pre vás. Má detskú hrdinku s originálnou mysľou a obsahuje trochu tej zlatej detskej naivity, ktorá vám vyčarí úsmev na tvári.Aký tip na letné čítanie máte vy? :)

2 komentáre :

  1. Já teď čtu Bábovky a absolitně mně to pohltilo, předtím jako takovou odpočinkovou knihu jsem četla Lásku z Paříže od Alexandry Potter a taky celkem pěkná kniha :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Na Bábovky počujem len chválu. Už som si tú knihu pridala na wishlist :D

      Odstrániť

Ďakujem za každý komentár :)

Back to Top