14. júla 2015

Wrexham, Wales │United Kingdom - Europe │ 2015
Wrexham (Wrecsam) je mesto na severe Walesu (Spojené Kráľovstvo). Nachádza sa veľmi blízko hranice s Cheshirom (Anglicko) a mnoho ľudí odtiaľto tam chodí na nákupy. Niežeby Wrexham nebolo pekné mesto s dobrými službami, ale pokiaľ tu žijete celý život, tak je to pre vás asi diera, súdiac z rečí miestnych ľudí. Úradný jazyk je tu angličtina, no niektorí ľudia hovorí aj waleštinou. Veľa miestnych vám povie, že existujú krajšie miesta a Wrexham pokladajú za dieru sveta, no je tu veľa úžasných vecí, ktoré treba vidieť a vyskúšať.Najlepšie taxi služby vo Wrexhame (moja skúsenosť):

Apollo TAXI - 01978 262626
Station Cars - 01978 363661Autobusy

Samozrejme, ak cestujete sami a nemáte sa s kým na ten taxík poskladať, tak vás lacnejšie vyjde mestská hromadná doprava, ktorá sa tu premáva neustále. Jeden lístok pre dospelého stojí okolo £2,20. Môžete si kúpiť aj weekly ticket (lístok na celý týždeň, existuje aj na celý mesiac), ktorý stojí okolo £11,50. Výhodou týchto lístkov je, že môžete jazdiť neobmedzene, to znamená, že v jeden deň môžete ísť na ten lístok do mesta aj niekoľko krát. Môžete si ho kúpiť priamo u autobusára. Musíte však zvážiť, či sa vám oplatí, pretože ak nebudete chodiť do mesta pravidelne (napr. kvôli práci) tak sú to zbytočne minuté peniaze.

Dobre by bolo, keby ste sa naučili ako sa volajú jednotlivé časti mesta a prímestské časti (označované aj ako suburbs), pretože podľa tých sa musíte orientovať, pokiaľ chcete jazdiť autobusom. Ja napr. bývam v Bryntegu a autobus sem je označovaný ako Brynteg (pokiaľ je to spoločnosť GHA) alebo Brymbo (pokiaľ je to spoločnosť Arriva).
Telefonáty

Keď sa nachádzate tu, budete si musieť vybavovať veľa vecí a to znamená veľa telefonátov. Tu si len málokedy vybavíte niečo osobne. Preto by bolo dobré kúpiť si novú sim kartu do vášho mobilu s novým číslom. Ja som platila £10 a mám 500 minút na hovory, neobmedzené sms a 500mb internet. Táto sim vám platí na jeden mesiac, potom si ju musíte dobíjať. Čiže k tejto karte dostanete nové číslo, pin kód a puk kód. Stačí nájsť tento obchod:

The EE store
22 Hope Street
Wrexham LL11 1BB
Tel: 08450971296

Súvisiace články:


Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý komentár :)

Back to Top