16. júla 2015

Nezabudnite na...
Mám tu pre vás pár vecí, na ktoré by ste nemali zabudnúť, pokiaľ cestujete do zahraničia. Možno sú to len maličkosti, ale predsa len sa zídu.


Kurzová kalkulačka (Klik na odkaz)
Kurzy sa aktualizujú každý deň a môžete ich nájsť v banke na viditeľnom mieste, ale najjednoduchšie je pozrieť si kurzy na internete a rovno si zvoliť premenu meny, aby ste vedeli, koľko peňazí si zameniť, koľko budete potrebovať a ako to vlastne celé funguje.


Sústava jednotiek (Klik na odkaz)
Určite vás neprekvapí, keď budete niekde v Británií počuť, že niečo je od niečoho druhého vzdialené niekoľko míľ. Že niečo je niekoľko stôp dlhé a že niečo má len niekoľko palcov. Táto sústava pre vás nie je až tak dôležitá, treba to však zvážiť podľa toho, či idete do zahraničia kvôli práci alebo nie. Ak budete pracovať v prostredí, kde je možné, že to budete potrebovať, radila by som vám, aby ste si to pozreli.


Veľkosti oblečenia a obuvi (Klik na odkaz)
Je nepríjemné prísť do obchodu a zistiť, že majú trochu iné značenie veľkosti aj pri oblečení aj pri obuvi. Je dobré pozrieť si tabuľku prevodov a zapamätať si svoje čísla, ak sa chcete vyhnúť tomu, že si so sebou vždy budete brať z jedného typu viac veľkostí. Môžem vám povedať, že zatiaľ sa tie čísla nikdy nemýlili. Doma sa mi často krát stalo, že raz som si kupovala tričko veľkosti S, potom M. Obuv veľkosti 37 a zrazu to bolo 39. Vo Walese mám zatiaľ na všetko jednu veľkosť.


• V Británií nemajú radi, keď platíte 50 librovou papierovkou. Budú si myslieť, že je falošná a budete musieť pri pokladni čakať dlhšie, než obvykle, pretože ju budú trhať a presviedčať sa, že je skutočná. Proste to tam nemajú radi.

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý komentár :)

Back to Top