27. marca 2014

The Mime Order


"Zber kostí je ako román, ktorý by mohli napísať J. K. Rownlingová a William Gibson, keby spojili svoje sily."

Americký magazín Wired týmito slovami komentoval prvú knihu sedemdielnej série z pera mladej anglickej autorky Samanthy Shannon. Ak ste ešte o sérii The Bone Season nepočuli, mali by ste to hneď napraviť, pretože vďaka vydavateľstvu Tatran je táto kniha preložená a vydaná aj na Slovensku pod názvom Zber kosti a recenziu odo mňa si môžete prečítať na tomto odkaze.

Samantha Shannon
 sa narodila v roku 1991. Vyrastala v západnom Londýne a písaniu sa začala venovať, keď mala pätnásť rokov. V roku 2013 získala diplom z anglického jazyka a literatúry na St. Anne's College v Oxforde. V roku 2012 podpísala svoju prvú zmluvu so známym vydavateľstvom Bloomsbury Publishing.

Ako už hovorí samotné krátke informačné okienko o autorke, aj kniha je zasadená do známeho prostredia Londýna. Okrem skvelej zmluvy sa autorka môže tešiť aj z toho, že knižné práva sa predali do dvadsaťjeden krajín sveta a tie filmové práva si zaistila spoločnosť The Imaginarium Studios pod vedením Andyho Serkisa (ktorého môžete "poznať" v role veľmi známeho Golluma - Pán prsteňov) a Jonathana Cavendisha.

"Skutočne neobyčajné a podmanivé." - Andy Serkis

Vydanie druhej knihy, ktorá nesie názov The Mime Order, sa predpokladá na 21. októbra 2014. Obálka pokračovania série obehla svet len dnes a Samantha poskytla niekoľko zaujímavých informácií pre internetovú stránku shelf-life, kde môžete nájsť celé interview.

Samantha Shannon o obálke k The Mime Order: "Nemôžem povedať veľa o kombinácií obrázkov bez toho, aby som nevyzradila dej, ale aj motýľ aj kvetina sa už objavili v prvej knihe, takže by ste mali mať nejakú predstavu o tom, čo znamenajú. 


"Temné a dokonalé vystavené fantasy, iné ako všetky ostatné." Kami Garcia

Anotácia - Zber kostí: Píše sa rok 2059. Viacero významných svetových miest ovláda bezpečnostná mocnosť Scion. Paige Mahoneyová pracuje v zločineckom podsvetí Scionského Londýna ako súčasť tajnej bunky, známej pod menom Sedem pečatí. Má nezvyčajnú prácu: nabúrava sa do myslí iných ľudí a získava informácie. Paige je tuláčka po snoch, vzácny typ jasnovidca, a v tomto svete sa jasnovidci dopúšťajú velezrady už tým, že dýchajú.
Ale keď Paige chytia a uväznia, objaví silu ešte zlovestnejšiu ako Scion. Väzenie pre jasnovidcov je vlastne celé izolované mesto – Oxford, ktoré pred dvoma storočiami vymazali z mapy a teraz je pod nadvládou mocnej rasy z iného sveta. Tieto bytosti, Refaimci, si veľmi cenia jasnovidcov – ako vojakov do svojej armády.

Paige pridelia refaimskému pánovi – Správcovi, ktorý sa má postarať o jej výcvik. Je to jej vlastník a prirodzený nepriateľ. Ale ak chce Paige znova získať slobodu, musí sa dozvedieť viac o jeho mysli a o jeho záhadných pohnútkach.

•••

Máte ešte kopu času predtým, než vyjde druhá kniha a preto by ste ho nemali strácať a zatiaľ si prečítať Zber kostí, ak ste tak ešte neurobili.

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý komentár :)

Back to Top