27. januára 2014

Žiadosť o uvoľnenie zo školy │Šablóna

Pripravila som si pre vás jednoduchú šablónu žiadosti o uvoľnenie zo školy. Pokiaľ chcete vycestovať do zahraničia kvôli dovolenke alebo kvôli brigáde a stále chodíte teda buď na základnú školu, alebo na strednú školu, budete si musieť podať žiadosť o uvoľnenie z vyučovania pokiaľ potrebujete vycestovať ešte v školskom roku.

Ak potrebujete uvoľnenie napríklad na posledné dva dni, stačí zájsť za triednym učiteľom, pretože takéto uvoľnenie je v jeho právomoci. Ak potrebujete uvoľnenie zo školy na viac ako dva dni, tak musíte podať žiadosť na riaditeľstvo školy, kde ju musí následne riaditeľ/ka schváliť. Takto to platí na mojej škole, takže si to musíte dopredu zistiť, ako to platí u vás.

Je dobré podať túto žiadosť skôr a nie deň pred odchodom. Ak v škole nie sú žiadne problémy so správaním alebo známkami, tak vám žiadosť vybavia rýchlo a priaznivo, ale predsa je lepšie nechať nejaký čas na premyslenie a tak by som navrhovala podať túto žiadosť dva týždne až mesiac pred odcestovaním, podľa toho, o koľko dní žiadate uvoľniť. Pokiaľ však máte 18 rokov, môžete si žiadosť podať aj sami, ale možno v niektorých školách budú aj tak žiadať aj podpis rodičov.

Nejde o nič zložité. Snažila som sa tú žiadosť napísať veľmi jednoducho, aby ste všetko pochopili. Nemusíte do nej písať nejaké dlhé romány o tom, kam sa ide na dovolenku, alebo ako ste si vybavili brigádu. Napíšete všetko stručne a jasne.

Veľa šťastia.Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý komentár :)

Back to Top